laupäev, 19. detsember 2015

Jõulud tulid: loterii; etendused; esinemine päevakeskustes, disko; õppekäigud: TAG 01.12.2015 - 18.12.2015

 
Kui kalendrisse tuli keerata ette talsipühakuu, rakendus artelaste jaoks pesuehtne jõuluvanker  tiidsalt veerema. Traditsiooniline esimese detsembri kogunemine teise tunni alguses kooliraadiost kõlavate tervitussõnadega andis stardipaugu paljudele tegemistele: algasid kirikukontserdi jaoks hoogsad kooriproovid ning sõnalise osa harjutamised, käivitus klassiuste kaunistamine teemal "Lumehelves". Mõned näited õpilasfantaasiast:
 Kahe esimese jõulunädala sisse mahtus hulk üritusi, millest siinpuhul siis järgemööda kõnelda.

9.-10. detsembri vahetundides said soovijad 20 sendi eest osaleda ühes Arte gümnaasiumi jõulutavas - toimus iga-aastane loterii. Loosi läksid asjad, mis olid õpilastel kodudes üle jäänud. Loterii oli väga populaarne, saadud tulu planeeriti annetada heategevuseks Mustamäe Päevakeskusele.
 
 Üks  toimekas päev oli 11. 12, sest siis toimus väga palju tegevusi erinevates klassides ja erinevates vanuseastmetes.
 
 
11. detsembril võttis 5a klass osa Tallinna Ülikooli projektipäevast „Ilu“. Päev algas lisaks sissejuhatusele ja väikesele mõtisklusele ilu tähenduse üle ühise kommisöömisega, mille värvi järgi jagunesid õpilased ja õpetajad rühmadesse. QR-koodi lugemiseks, filmimiseks ja pildistamiseks said kõik rühmad paar iPad-i tahvelarvutit. Seejärel - ilu otsima!
Põnevate tegevuste kaudu saadi teada, et mikroskoopiline ilu võib seisneda vasktraadi ja põrgukivi kokkupuutel tekkivates kristallides. Üritati anda endast parima, et luua söödavat ilu, kui meisterdati redistest ja nelgiteradest hiirekesi, mis hiljem mõne tühja kõhu kaunimaks tegid. Keha ja žestide abil liikumise ilu tekitamine tõi aga õppepäeva vahelduseks palju elevust ja nalja. Ja viimaks - sisemine ilu: kuidas joonistada ilusat ja inetut? Selgus, et sisemine ilu, mis peitub meis endis, võib olla ootamatult erinev. Ja selleks on nii palju võimalusi, kui palju on erinevaid inimesi. Päeva kokkuvõtteks andsid juhendajad  kaasa sõnumi: üksteise arvamusi tuleb austada, sest ilu ei ole ühene ja sünnib iga vaataja meeltes.

 
 
Samal päeval, kui 5a tutvus ilu laia mõistega, käisid seitsmendad klassid klassijuhatajate ja õp Vasuriga Helsingis tutvumas nii kommikeskuse Fazeriga kui ka Heureka teadusmaailmaga.  Tihedalt toimeka päeva sisse mahtus ka mõnetunnine jalutuskäik naaberriigi pealinna karusellidega laadaplatsil, kus kohtuti nii Jack Sparrowi kui Joulupukkiga. Õpilastele pakkus selline ekskursioon palju elevust, põnevust ja vaatamist.                                                    


Arte kõige pisemad, 1. klassi lapsed, meisterdasid piparkooke ning tegid sellel teemal väikese väljapaneku.
Tegusal reedel vaatasid Arte algklassilapsed aulas jõuluetendust teatrilt "Lepatriinu". Kohal oli ka Jõuluvana.

 

 
Jõululoterii tulu eest ostetud raamatute kinkekaardid aga anti üle 14.12, kui kingituste kättetoimetamisel Mustamäe Päevakeskusele esitasid 7a klassi õpilased näidendi ja laulis mudilaskoor  ning  Keila SOS Lastekülas lugesid meie õpilased luuletusi.  Lasteküla juhiabi Reet Merilaini sõnul polnud nad nii head esitust ammu kuulnud, kui Sigrid Salundo loetud V.Grüntal-Ridala luuletus „Talvine õhtu“.   Kingisaajad tänavad jõululoteriil osalejaid jõuluüllatuse eest!

 

15.12. toimus ühine jõulupidu 3. klassidele, kust ei puudunud meeleolukad mängud, salmilugemised, jõuluvana ja ühispilt.

 

17.12 oli 7.-9. klasside jõuludisko, kus meeleolukate mängude, esitluste ja muusika saatel võeti kokku  peagi päädiv poolaasta.  Siingi lugejatele väikene pildinope olnust.


10.a klass käis 18.12 õppekäigul Kumus, kus tutvuti 3. korrusega ehk Eesti kunstiga baltisakslaste ajast kuni teise maailmasõjani. Gümnasiste kurseeris aktiivõppe meetodil EKA kunstiõpetuse õpetaja praktikant Ivo Visak.

 
Vahetult enne vägagi väljateenitud jõulupuhkusele minekut on aga tulemas suur kirikukontsert, jõulukogenemised ja mõned kingikotti piilumised, mis leiavad tee lugejateni juba järgmises sissekandes.
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Kommentaare ei ole: