laupäev, 17. märts 2018

Sportlikult, jutuvõistluslikult, emakeelepäevaliselt - TAG 05.03-16.03.2018

Pisut harjumatust külmast tulles kohanes koolipere, et lükata käima tegevused, mis ilmestasid viimast kümmet koolipäeva.
Enne, kui vabariik oma sünnipäeva tähistas, selgusid parimad aerutajad - toimus Arte Paadimees 2018.
Võitjad jaguneisd: 4.-6. klassi tüdrukud: I Anette-Marielle Saarne 6.a; II Kätlin Kangur 5.a; III Alisa Savostjanov 6.a
4.-6. klassi poisid: I Andres Filin 6.c; II Egert Vreindlik 6.a; III Andre Müllerson 6.b
7.-9. klassi tüdrukud:; I Mia Marii Kibar 9.c; II
Raila Kang 9.b; II Saleen Subi 7.a
7.-9. klassi poisid: I Robert Haritonov 9.a; II Mark-Egert Ehrberg 8.c; III Aleksi Lange 9.a Tõmmet ja hõõgu järgmiselgi aastal!!!
07.03. toimus Vilde jutuvõistluse lõpetamine
Mustamäe Kultuurikatlas. Sedakorda olid võitjaid naaberkoolidest, kuid artelased olid taas lõbusate vahepalade esitajad ning osalejad said osaks etendusest "Trilobiidid". 
Üks märtsikuiseid sündmusi on kahtlemata emakeelepäev, mis järgis oma traditsioone. Toimus etteütlus, kõnevõistlus, kerge kostüümipäev ning ettelugemine Kadaka 
Lasteaias. Samuti tegid väiksemate klasside õpilased oma versiooni emakeelepäeva teemaliselt - nad esitasid pulganukkudega eesti muinasjutte. Selle-aastane peateema oli  emakeelepäeval Eesti/eestikirjaniku A.H.Tammsaare ja eesti keele põlissõnade temaatiline. Õpilased said kirjutada vanimaid sõnu  "Hüvade põliste sõnade" seinale.
Etteütluse ja kõnevõistluse võitjad avaldatakse järgmises sissekandes. Päev oli nii õpilastele kui õpetajatele võrdselt vahva.
Edasi möödus aeg  aga tõelise spordi tähe all.
15. märtsil toimusid koolisisesed ujumisvõistlused Arte Vahumeister 2018 (1.-5. kl ) ja Arte Kuldkala 2018 (1. - 9. klassile ). Võistlus oli väga pingeline.
Läbi pingelise eelvooru, mille läbisid kõik põhikooli õpilased, võitlesid endale koha finaali kiirematest kiiremad. Nooremad (1.-5.kl ) ujusid 25m ning vanemad (1.-9.kl ) ujusid 50m krooli ja 50m selili. See võistlus selgitas ka nooremas vanuseastmes kooli koondise Mustamäe Linnaosa MV teateujumises.
Parimatest parimaid ja kiirematest kiiremaid vaata postkaardilt :) . 
Nädala viimane päev aga tõi moodsuse ja hoogusese aeroobika näol. Aeroobikapäevast võttis osa 87 õpilast 4.-12. klassini. Kaks tundi kestnud hüplemine ja rassimine õp. Eneli Põllu ja vilistlase Triin Pärna juhtimisel selgitas välja oma ala parimad. Neidudest osutusid parimateks I Carolyn 9.a; II Laura 8.a; III Helene 9.a ja noormeestest: I Daniel 10.b; II Silver 5.d; III Karl 10.b. Liikumist puusadesse :)

Uue nädala tegemised on aga juba kevadel kirjutet.
💚🍀💚Dea-lá paitinní naofa!!!💚🍀💚

Kommentaare ei ole: