"Teadmine üksi pole küllalt – tuleb ka rakendada. Tahtmisest üksi ei piisa – tuleb ka teha, " väidab Goethe 1874. kevadel.
Õppeaasta lõpp muutus pisut liiga energiliseks, sest talvest ja pikale veninud kevadest kärsitutena taheti kõike teha ja kõikjale jõuda - teadmised vajasid rakendamist.
Aastalõpu viimasesse otsa mahtus mõndagi - alates PISA testide sooritamisest mais, kuni praktikapäevadega juunis. Õpilased olid tegusad playboxil, kevadkontserdil, osalesid intensiivselt spordipäeval. Oli hulgaliselt õppekäike: vabaõhumuuseum, Kakerdaja raba; puhkekülad jms.
Oli põnev spordipäev, kus saavutati nii meeskondlikult kui individuaalselt parimaid tulemusi.
Loomulikult käidi kooliaastalõpuselt lõbusatel ja õpetlikel ekskursioonidel.
Üsna viimastel päevadel toimus õppesuunapõhine praktika - oldi haiglas tutvumas stoomidega, käidi kaitselaagris, tutvuti keskaegsete gildidega, viidi läbi kunstipraktika, käidi lähivälismaal lõbustuspargis ja tutvumas kultuuriväärtustega.
9. ja 12. klassid tegid lõpueksameid ja 6.-8. ning 10.-11. klassid sooritasid üleminekueksameid - kõik ikka selleks, et teada, kuidas on õppimine kui pingutust nõudev ülesanne koolielus ennast teostanud.
Juuni teisel esmaspäeval aga tunnustati parimatest parimaid - õpilased pälvisid nii spordis, muusikas, mälumängudes, õppimise kui ka õpilasesinduses tegutsemise eest tunnustusi.
Pärast pidulikke aktuseid jagasid klassijuhatajad tunnistused ja šokolaadidmälestused kätte ning õppurid said paiskuda vastu suurele suvele.
🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞Meeleolukaid randu, matkaradasid, lugemist, päikest, äikest, jäätist, väsinud jalgu ja puhanud päid soovides ning sügisel uuesti kohtudes :)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar