laupäev, 18. veebruar 2023

Ühe õppeperioodi ülikiirus - TAG 09.01-18.02.2023

 "Et mõista talve ilu ja olemust, on hädavajalik seista õues ja tajuda lumehelbeid," lausub kord Aristoteles mõtlikult.

Väide peidab koolielu ja selle kajastamist kooliblogis suisa hiilgavalt - sündmustest ei saa rääkida, kui neid ei toimu ja  neist osa ei võta. Jaanuar on reeglina koolielus vaiksem kuu, kuid värskelt startides said hoo sisse mõned õppekäigud, toimus üheksandike proovieksam, olid esinemisringi- ja tunnipõnevused. 

Jaanuari lõpus lisandus Eesti kultuuriellu ütlemata vahva päev, mida tähistada - 30. jaanuar kannab aastast 2023 nime eesti kirjanduse päev (avaldatakse austust Eesti/eesti tuntumaile, tsiteerituimale ja tõlgituimale autorile, kellele püstitati tema elu ajal esimene ausammas  - jah, jutt käib A.H. Tammsaarest, kelle sünniaastapäev valiti kirjanduspäevaks).  Selle päeva tähistuseks joonistasid ja maalisid 2.a lapsed eesti lastekirjanduse tegelasi. Nüüd kaunistavad need raamatukogu seina.
Uue aasta esimese kuu möödudes tuli juurde ka neid asju, mis tavapäraselt märgivad artelaste koolielu - toimus õpioskuste võistlus; tähistati sõbrapäeva; esinemisoskusel võeti mõõtu playboxil. 


Lisaks kohtuti kirjanik Ene Sepaga, käidi Kultuurkatlas, koostati sugupuud, kooli külastas Kiikhobu lasteaia vanem rühm, tehti tundides keemiakatseid; võeti osa mälumängust; osaleti laulupeo ühendkoori esimesel proovil jpms. 

Kohe-kohe lõppeb II trimester põhikoolile ning ootab ees Eesti Vabariigi 105. sünnipäevale pühendatud aktus ning saab minna vaheajale, et taas sukelduda ülepeakaela tegevustesse, mis kevadesse suunduvad. 

Kommentaare ei ole: