kolmapäev, 22. aprill 2015

Ühest "Orhideest emale"Arte on tegus kool. Mitte ainult põhjusel, et siin on palju usinaid õpilasi, kes aktiivselt koolitöös osalevad, vaid ka seetõttu, et needsamad koolilapsed oma õppetöövälisel ajal mitmete huvitegevustega rinda pistavad. Võimlemine, tantsimine, laulmine, draamaringis osalemine, pillimäng - need on vaid mõned piisad hobimeres. 

Arte on lisaks tegususele ka originaalne kool - pole just palju õppeasutusi, kus toimuks laste isetegevuse esitlus ürituse "Orhidee emale" raames. Siinne postitus on pelk nope suurest peost ning väga põgus tagasivaade möödunudreedesele üritusele.
31-aastaseks saanud traditsioon kandis sedakorda koondnimetust "Õuduste õhtu". Õuduste temaatika valitses nii lauludes, näidendites, tantsudes, kui ka kooli kujunduses, kunstitundides valmistatud õpilastöödes. Viimaseid oli äärmiselt põnev uudistada, sest keraamikakursustel meisterdatud taldrikud, figuurid, pisiplastika - kõik kätkes eneses neid emotsioone, mis alati just kõige positiivsemad pole, kuid igati inimeste keskele tee leidnud on.Järgides aastatepikkust pärimust, olid kohal nii lapsevanemad, kui ka õhtu sujuvaks kulgemiseks kaasatud gümnasistid, pedagoogid, igakülgselt abistav it-osakond. Iga mahuka ettevõtmise peamiseks eelduseks on loomulikult ladusalt kirjutatud stsenaarium, mille põhjal lapsed oma sisukalt temaatilisi numbreid kohalesaabunud vanematele ka esitasid. Muhedasõnalised õhtujuhid laveerisid oskusliku treenitusega palade vahel ning hoidsid kogu üritust hästi raamides.  

     


Oli hea tõdeda, et erinevate vanuseastmete õppurid saavad omavahelist koostööd teha ning selle tulemusena sündisid mitmed huvitavad loomepalad. Iga-aastasel  Mustamäe koolides toimuva Eduard Vilde jutuvõistluse teemaks oli olnud "..ja veri tardus soontes", mis tõi Arte õpilasperre nii tunnustust kui võitu. Ühe viienda klassi õpilase lugu "Suur seen" sai koolidevahelises võistluses oma vanusegrupis esimese koha ning peagi gümnaasiumi lõpetav noormees lavastas antud võiduloost oma oskusliku käega  lühifilmi. 
Jutuvõistlusel äramärgitud kuuenda klassi õpilase jutust "Õuduste matemaatika" vormus aga lühinäidend, mille publik soojalt vastu võttis.  Pärast tortide söömist ja kohviga turgutamist võis teise vaatuse ajal kogeda taas mitmeid ootamatute süžeepööretega ja lihtsaid, kuid seda elegantsemaid loomepuhanguid.

Õhtu kulminatsiooniks osutus traditsioonide järgimine orhidee välja loosimisega. Võitjaks osutus ema, kellel oli pilet nr 34. Arte koolipere soovis omaltpoolt õnnelikule võitjale, kellelt õpivad koolis nii poeg kui tütar, parimaid elamusi orhidee kasvatamisel.

Peaaegu kõik õdusalt õudsest ja õudselt õdusast õhtust osavõtnud inimesed said endale pihutäie mälestusi, mida  näiteks mõnel pikemal bussiekskursioonil sihtkohta sõites vaikselt lehitseda.
Järgmise "Orhideeni" ja järgmise sissekandeni.

Kommentaare ei ole: