laupäev, 13. veebruar 2016

Sõbranädal Artes 08.02-12.02.2016

Veebruari teisel õppenädalal mahtus meie koolipere tegemistesse  ohtralt osalemisrõõmu ja tegutsemislusti õige mitmel tasandil ning sõbranädala tippsündmuseks kujunes terviklikuna neljapäevane päev, kui koolis oli sõbrapäeva postkast, lillede kinkimine, maiustuste laat, kostüümipäev ja õhtul väga meelelahutuslik playbox.

Omalaadse ülesandena oli artelastel Keila SOS Lastekülale kompvekkide kogumise kampaania, mille jooksul koguti kokku 50 kilokgrammi magusat.
Kostüümipäeva teemaks olid sellel aastal printsid ja printsessid ning loomulikult võis näha mõndagi huvitavat tõlgendust nii klassikalisest printsiks/printsessiks olemisest kui ka praeguse laste ja noorte põlvkonna jaoks olulistest tegelastest.

 

Mõni klass lähenes printsi/printsessi temaatikale veelgi omanäolisemalt. 6.b näiteks valis printsesside unistuste värvi  - roosa - ja oli ennast kaunistanud mõne roosa detailiga.

II korrusel toimunud vahetundideaegne laat tõi elevust nii müüjatele kui ostjatele. Sai proovida paljusid maiustusi ja pirukaid, mida õpilased olid ise valmistanud. Ja need olid tõesti maitsvad.
Päeva naelaks kujunes aga loomulikult playbox, mis kandis pealkirja "Welcome to the 90's". Laval olid 90. pärit arstiste nagu Maie Parrik, Barbie Girl, Ämblikmees, Bläck Rockit jpt, kes seda möödunud dekaadi iseloomustasid. Žürii, koosesisus Ade Soon, Arvis Kiristaja, Kristjan Lukk ning vilistlased pidasid maha raske ja vaevalise hindamise ning tunnistasid võitjateks vanemas astmes 9.a väga meeleoluka ja humoorika, omanäoliselt tõlgendatud  ja osaliselt dekaadi mittepuutuvatest lauludest koosneva popurriiga ning nooremas astmes 7.a klassi. Hinnati esitluse terviklikkust ning laulmise immiteerimisoskust. Ka anti välja õhtustaari auhind.

 


Pildigalerii tervest üritusest on nähtav lehel https://www.facebook.com/arte.komistaja
Sõbranädala üritused polnud veel sellega läbi. Sest reedel oli traditsiooniline raamatute kinkimine Arte gümnaasiumi teabekeskusele. Iga klass sai valida raamatute nimekirjast mõne huvitava teose, mida koolil veel polnud ning teha teosele lühitutvustuse. Valik oli kirju ning mitmekülgne.
Põneva teabekilluna igasse päeva poetas aga 4.b klass, kes osales 112 päeval. Selle päeva mõtteks oli 11.02 kuupäeval kinnistada inimestele Päästeameti tähtsust meie igapäevases elus. Osalejad aga said moodustada erineval viisil numbri 112 ja saata selle Häirekeskuse FB lehele.
Veebruar toob Arte kooliperele mitmeid üllatavaid ja toredaid hetki ning soovib lugejale järgmise korrani mõnusat talvekargust!Kommentaare ei ole: