neljapäev, 17. märts 2016

Koolitus gümnasistidele, õppekäigud; emakeelepäev, tähestikupidu; spordivõidud: TAG 07.03-18.03.2016

Järjest valgemas hommikus algavad tööpäevad muutusid nendeks tööküllasteks  nädalateks, kuhu mahtus  õppekäike, külalislektoreid ja uueilmseliseks muutunud emakeelepäeva.09.03 käis Arte gümnasistidel külas Kert Kaljula TTÜ-st, kes rääkis teemal “Kuidas saada high-tech ettevõtjaks.” Loeng kestis 1,5 tundi ja selle aja jooksul räägiti ettevõtlusest ja tehti erialaga seonduvaid
ülesandeid. Noortele tutvustati võimalusi oma äri alustamiseks. Et gümnasistidele oleks asi võimalikult selge, tuli sooritada kaks ülesannet: grupidesse jaotatud õppurid pidid pakkuma välja idee, millega saaks parendada kaubanduskeskuste funktsionaalsust ning mõtlema välja toote/teenuse, millega turule tulla. Tuli mõelda eelarvele, rahastusele, teostusele. Selgus nii mõnigi täiesti praktiliselt rakendatav tegevus. Eks näis, kas sündis ka mõni tulevikutoode.


Muutunud õpikäsitluse tuules viibis aga 6.b Teatri-ja Muusikamuuseumis, kus õppurid tegid põgusa retke Eestimaa teatritesse. Saadi värskendust juba olemasolevatele teadmistele - milla ja kus sündis esimene teater Eestis; missuguses teatris missugune näitleja töötab ning sai mõõtu võtta väikeses viktoriinis. Tihedas tuhinas möödus päev imekiiresti. 

Kevadise koolivaheajaeelne nädal aga algas eesti keelele olulise päeva võrdlemisi laiahaardelise tähistamisega. Emakeelepäeval, 14.03, toimusid koolis mitmed tegemised

1. Esimese tunni ajal toimus etteütlus, milles osalesid 4.-12. klassid, kes kirjutasid täpselt ühesuguse, kooli ajalooga seotud teksti.

2. Teisest kuni neljanda tunnini toimus erinevatel vanuseastmetel kõnevõistlus

3. Kolm õppurit osalesid Vikerraadio vahendusel üle-eestilisel etteütlusel

4. Õpilased ja õpetajad said kõik võimaluse kirjutada kauneid eestikeelseid sõnu ning nendest valmis kevadiselt värvikas stend.
5. Õpetajatel toimus ühine värske leiva vahetund.
6. Kristjan Jaagu mälestuse elavdamiseks alustati kõigele lisaks veel ühe traditsiooniga - õpilased said võimaluse tulla kooli kaabu ja kuuega.Ka toimus lisaks kõigele üks vahva ettelugemisüritus lasteaiapõnnidele, mille kohta kirjutas 8.a klassi õpilane Stiina järgmist: ""Maiasmokast Mutionu".  Hanna, Alvar ja mina pidime mitmetele gruppidele ette lugema muinasjututoas, kus maas oli palju patju, et lapsed saaksid istuda. Küsisime ka laste käest ilusaid eestikeelseid sõnu, et need meie koolis seina peale ülesse panna. Sõnu öeldi niivõrd palju, et paberilipakaid jäi puudu, kuid saime hakkama. Siis viis lasteaia õppealajuhataja Maili meid lasteaia keldrisse. Keldris hoiti toole, laudu ja muid asju ning enamustes ruumides polnud põrandat olemas. Õppealajuhataja rääkis meile põnevaid jutte sealsete keldrite kohta ja hirmutas meid veidi. Ära minnes meid tänati ja sooviti peatset kohtumist." Tegusust jagus ka järgmisele päevale, mil koolis toimus tähestikupidu ja mille kohta kirjutas 6.a klassi õppur Ramona nii:15.03 toimus meie koolis vene keele tähestikupidu. See toimub, sest 6. klassid hakkasid esimest aastat vene keelt õppima. Sel aastal osales ka 7. klass, sest neil jäi eelmine aasta tähestikupidu ära.  Pidu toimus 5. tunni ajal. Alguses võtsid rühmavanemad esinemisjärjekorra loosi ja esimeseks osutus 6.a. Kõik rühmad olid ette valmistanud plakatid vene muinasjuttude tegelastest, mida me kõik seal esitlesime ja neid saab nüüd näha koolis 3. korrusel.  7. klass oli ette valmistanud huvitava näidendi ja laulu, kuid need olid vene keeles ja enamik ei saanud midagi aru. Lõpus laulsime veel ühislaulu, mida olime tundides õppinud. Ühesõnaga, väga tore oli!" 


Vägagi filoloogiliselt kulgenud päevadele sekka, saabus artelastele rõõmusõnumeid ka spordivallast. Tänu suurepärastele tulemustele Mustamäe koolide 3. ja 4. klasside kombineeritud teatevõistlustel pääses Arte Gümnaasium edasi Tallinna linna koolide finaali, mis toimus 15.märtsil, 2016. Kool pidi välja panema alates 2. klassist kuni 5-nda klassini 2 tüdrukut ja 2 poissi, ühtekokku 16 võistlejat. Sooritati neli erinevat ülesannet, mis oma keerukusega olid parajad pähklid kõige noorematele, kes osalesid oma esimesel sellelaadsel võistlusel. Kui varem on olnud võimalik lapsi harjutustega kurssi viia, siis selle võistluse puhul nägid kõik finaalis osalevate koolide õpilased ja ka õpetajad harjutusi esmakordselt alles koha peal. Lapsed olid super tublid ning saavutatud I KOHT näitab Arte sportlaste kasvulava võimekust ka edaspidi suuri tegusid teha. Võiduka võistkonna koosseisus olid:
Miko Eha 2. kl; Jevgeni Tšernjakov 2.kl; Mia-Keitli Mander 2.kl; Gädi-Liis Lopp 2.kl; Gregor Pürg 3.kl; Aleksei Tšernjakov 3.kl; Kätlin Kangur 3.kl; Matilda Angela Simson 3.kl; Michael Artomonenkov 4.kl; Mario Kabanen 4.kl; Kristel Rattasepp 4.kl; Sille-Liis Mölder 4.kl; Robert Järvpõld 5.kl; Daniil Nichiporchik 5.kl; Eliise Luks 5.kl; Liisa Sisa 5.kl


5.b klass käis aga uudistamas Tallinna Loomaaias selgrootuid olevusi. Meeleolukas õppekäik jagas hulgasliselt teadmisi ning julgemad said mõnda tegelast suisa pihus hoida. Udrises asjatamises läheb aeg nii põneva ja sisutiheda tööga, et märkamatult saab Arte kooliblogi soovida oma arvukatele lugejatele ilusat III veerandi lõppu ning väljapuhkamisvõimalusi pakkuvat kevadvaheaega. Järgmised kirjutamised juba aprillikuus, kui lähenema hakkab artelaste suursündmus - "Orhidee emale"

Kommentaare ei ole: