reede, 4. märts 2016

Võidud; kunstinäitus; õpilased põnevates kohtades: TAG 22.02 - 04.03.2016

Libeduse ja linnulauluga jõudis finišisse II trimester ning artelastel olid käed-jalad tegemist täis. Mitme nädala tegevustik haaras endasse lisaks trimestrilõpueelse kiiruse juures ka põnevaid asjatoimetusi, mida nüüd lähemalt vaadelda saabki. Teadupärast toimuvad kooliaasta jooksul mitmeid olümpiaade. Arte õppurid võtavad neist osa ning siin on ka näha valik tulemusi nende tegemistest.
Tallinna Kunstiolümpiaadil võitis 20. veebruaril Tallinna Kunstikoolis toimunud Kunstiolümpiaadi Tallinna piirkonnavooru meie gümnasist Aleksandra Baikova, põhikoolis õppiv   Hanna Maria Rool oli oma vanuseastme 28 osaleja seas kuues.
Kunstiolümpiaadi üleriigiline lõppvoor toimub 23. aprillil Tallinnas, Pelgulinna Gümnaasiumis. 
Emakeeleolümpaadi  lõppvoorule Tartus 11.-12.03. pääses põhikooli viimase aasta tütarlaps Annabel Kilk, kes uuris TAG-i õpetajate hüüdnimesid. Mis muud, kui hoiame pöidlad pihus, loodame ja soovime parimat.
Artes töötab tõhusalt õp Karl Lälli eestvedamisel toimiv väitlusklubi,  20-21. veebruaril toimusid Pärnu Koidula Gümnaasiumis kesk- ja põhikooli Eesti meistrivõistluste II etapp väitluses. 2. etapil esindasid kooli juba kaks võistkonda: Minu väike liimivabrik ja Monkey space mafia. Minu väike liimivabrikusse kuulusid Anna Bubnova, Kristjan Truman-Vaher ja Jekaterina Trumm, Monkey space mafiasse kuulusid aga Sven Sepp ja Andrea Kulasalu. Selle etapi teemaks oli: „Eesti peaks suurte taristuprojektide teostamiseks laenu võtma.“ Eesti meistrivõistluste üldarvestuses hoiab Arte väitlejate meeskond 62 võistkonna seast
20. kohta. 

26. veebruaril avati

lasteaias Kikas Arte 

Gümnaasiumi algklassi

õpilaste tööde näitus.

 Avamisel esinesid 1.a klassi lapsed mõne laulupalaga.TAG-l on nüüd juba mitmendat korda olnud  üks vahva osalus seoses SOS lastekülaga, mille kohta lasteküla juhiabi Reet Merilain sõnas järgmist:
"Üllatus SOS Lasteküla laos - kogu vahekäik oli kommikotte täis!! Jälle Arte Gümnaasiumi päkapikud tegutsenud? Seekord oli kogus veel suurem kui eelmistel kordadel – 51 kg. Arte laste toodud komme said peale Keila SOS Lasteküla kaks noortekodu, Juuru lasteküla, Põltsamaa lasteküla ning Narva-Jõesuu lasteküla. Edastan meie küla nimel tänu Tallinna Arte Gümnaasiumi lahketele ja tublidele lastele, nende vanematele ja õpetajatele – see on suurepärane hea tahte avaldus! Olete teretulnud meile külla igal ajal! " 


Märtsi esimestel päevadel toimus aga nn

 õpilasvahetus. 6.a klassi õpilased viibisid

 meie sõbralikus naaberkoolis. 

Külastati ainetunde, uudistati garderoobis 

ning koolisööklas ja tõdeti, et erinevused on tõesti rikastavad.


Lisaks viibis 6.a klass kunstiõpetuse tunni 

raames õppekäigul KUMUS, kus vaadati 

näitust "Saaga. Islandi kunsti lood". 

Intensiivse ja põneva külastuse jooksul said 

õppurid teada nii Islandi kultuurist, geograafiast kui mütoloogiast. 

Palju toredaid elamusi, mis taas artelaste teadmistekotti kogunesid. 

04.03 aga päädis Mustamäe linnaosa koolide

ja Kännukuke raamatukogu koostöös tegutsev iga-aastane Vilde jutuvõistlus. 

E. Vildele pühendatud Mustamäe koolide 2016.a. jutuvõistluse teemal “Inimene ja masin” noorema vanuseastme paremuselt teise loo kirjutas Arte Gümnaasiumi 7.b õpilane HEKTOR TALVISTE. 
Pidulikul auhinnatseremoonial esitas Arte 7.a klassi näitetrupp õp. Perova juhendamisel mobiilse etüüdi Vilde loomingu teemadel. Tunnustust olid jagamas žürii liikmed Andrus Kivirähk, Liivia Viitol, Piret Järvela ja Lea Arme. Sõna sai Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda

NOOREM ASTE
I Toomas Tõnnisson “Kui unustad”,  Tallinna Tehnikagümnaasium, juhendaja Maive Lemmik
II Hektor Talviste „Mina ja robot“, Tallinna Arte Gümnaasium, juhendaja Sirly Hiiemäe
III Laura Heleene Tirkkonen „Õudne naljalugu/ naljakas õuduslugu“, Tallinna Saksa Gümnaasium, juhendaja Helle Pikkor

VANEM ASTE
I KristaKurvet„Vahetus“, TallinnTehnikagümnaasium, juhendaja Anne Mädo
II Svetlana Galiguzova „Telefon“, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, juhendaja Kiira Käbi
III Martina Eerme „Armastuskirjad“, Tallinna Saksa Gümnaasium, juhendaja Marge Raja

Reedesel päeval oli aga koolis veel üks üritus, mille kohta 9.a õpilane Carolin Sepp kirjutas selliselt: 
"Tallinna Arte Gümnaasiumit külastas neljandal märtsil Isamaa ja Res Publica liidu, Euroopa Liidu asjade komisjoni ja Riigikaitsekomisjoni liige Marko Mihkelson. Tund toimus aulas kõigile 9.-12. klassi õpilastele ning meile räägiti Eesti välispoliitikast.Arutluse alla tulid tänapäeva erinevad probleemid maailmas ning III maailmasõja oht. Marko Mihkelsoni sõnul on tänane olukord Eestis välispoliitika suhtes väga hea, sest meil on piisavalt liitlasi üle terve maailma ning Euroopa Liit ja NATO tagavad suuresti meie julgeoleku, sest kui keegi peaks meid kuidagi ohustama, on meile appi tõttamas teised NATO liikmed. Selle tunniga soovis Marko Mihkelson meile öelda, et olenemata suurtest pingetest riikide vahel ja sõjalisest ohust, ei pea me kartma, sest Eesti on väga hästi kindlustatud."

Paljude tõhusalt toimivate nähtuste seas astus Arte veel ühe virtuaalse sammu - meie koolis toimunud üritusi on võimalik jälgida ka youtube keskkonnas. Kasutaja on Tallinna Arte Gümnaasium. Siinkohal ka näha üks kasutuses olevatest videostestSeniks aga üpris varsti uksele koputava kevadvaheaja ja sellega saabuva kevade ootuseni on tulemas taas ja taas tegevusi, kuid nendest juba järgmistel kirjutustel! 

Kommentaare ei ole: