laupäev, 15. oktoober 2016

Hõimupäev, ettelugemised, õppekäigud, külalised tundides - TAG 10.10-14.10.2016


Kollased lehed, madal pilvealune, parvetuvad rändlinnud ning sügiskargus viitab tavaliselt selgele oktoobrile ning tegemist jagub igasse õppenädalasse ja kõikidele koolipere liikmetele. 
15. oktoober tähistab hõimupäeva ning sellega seoses toimus esmaspäeval algklassidele abituuriumi kaasabil selgitus, mida tähendab hõimlus ja miks seda päeva tähistatakse.  
Samal päeval loeti teise tunni ajal oma klassides ette erinevaid mereteemalisi tekste, tähistamaks selleaastast meretemaatikat Eestis. 
Sünnipäeva-aasta raames toimub Arte kooliperes mitmeid üritus ning üks nendest on see, et
vilistlased käivad koolis rääkimas oma tööst ja elust. Üks Arte vilistlane, Dein -Tom Tõnsing Kaitseliidu Peastaabist rääkis lastele et tuleb ISE otsuseid teha ja need otsused mõjutavad ülejäänud elu. Ei keelitanud midagi proovima ega tegema, aga tuleb aru saada ja võtta vastutus, et igal teol on tagajärg. Tuleb seada endale eesmärgid, kuhu tahad jõuda ja pingutada eesmärkide nimel. Kõik oleneb Sinust endast. Õpilane olla on hea. Ainus kohustus on käia koolis. Täiskasvanul on kohustusi tunduvalt rohkem. 

Külaline pani laste silmad särama ja tõi naeratuse näole. Enamik õpilasi ütles, et kohtumine Dein-Tomiga motiveeris neid. Vilistlasel tekkis õpilastega hea side ning tegi ettepaneku kohtuda veel. 


2.b käis huvitaval õppekäigul ning selle kohta, kirjutas klassijuhataja Kai Gagarina selliselt: "Sügisesel õppekäigul käis meie klass Kalamajas Miia-Milla-Manda muuseumis, teemaaks

kaisukaru. Räägiti kaisukaru ajaloost, karupoeg Puhhi saamisest, mainiti Mišat, tutvustati ka tänapäeval tuntud Maša ja karu olemust ja muinasjuttu. Ühtib see algklasside teema Lilla Karuga. Jagati erinevate karupiltidega memorimängu kaardid. Igaüks pidi oma teise poole leidma ja oma paarilisele kalli-kalli tegema,  mis kokku oli väga armas. Lõppes meil päev muuseumis karukujulise järjehoidja meisterdamisega. Muuseumiõpetajal oli plaanis ka viktoriin, aga meil aega nappis. Lastele väga meeldis. Tutvustati ka näitust paberist, paberi ajaloost ja paberist tehtud erinevaid esemeid - mudelautod (nägid välja nagu plastikust või plekist), karud, Viru väravad, Tallinna vanalinn, pabernukud ja nende riided.  Üllatav oli see, et meie klassi kõige suurem mürakaru valis endale kõige väiksema karu :) vaatas ja  kallistas seda."  
On rõõm tõdeda, et lihtne ja siiras lapsemeelsus on lastes ikka olemas. 

Reedesel päeval toimus mitmeid tegemisi. 8. a ja b viibisid  õppekäigul, kus tutvuti kahe võrdlemisi erineva kohaga: käidi loomaaias, Trammimuuseumis ning Kiasma Nüüdiskunsti Muuseumis. Lastele olid antud ülesanded, mille tulemusi vaadeldakse nii kunstiõpetuses kui loodusõpetuse ainete valdades. Pika ja elamusterohke päeva lõpetas jalutuskäik Linnanmäkile, kus toimus hooaega lõpetav valgusfestival. Kogu ala oli romantilistes tuledes ja salapäraselt sügiseses valguses. Sai tõusta Panorama torni ja tõesti imetleda vaadet tuledes linnale. See mõjus vaimuvärskendava erskusega muljetest väsinud lastele enne koduteele asumist väga hästi. Reisil nähtust saab kõnelda kindlasti veelgi. 
Uus nädal toob aga kooliperele sünnipäevaaskeldustega küllastatud päevad ning juba järgmisel sissekandel läheb ka blogi pisukeseks ajaks hinge tõmbama. 
Hoogsate askeldusteni!


Kommentaare ei ole: