laupäev, 21. jaanuar 2017

Aabitsapidu, külalised Artes, õppekäigud, olümpiaad -TAG 09.01.-20.01.2017

Talvisest vaheajast on saanud ajapärlile ilus meenutus ning artelased on ennast kenasti uude poolaastasse sisse elanud. Esimese kümne koolipäeva sisse mahtus nii mõndagi.
Näiteks lõpetas "kurjakuulutavat" kuupäeva kandev 13. ja reede kõige väiksematele, esimeste klassi põnnidele mõeldud aabitsapidu, mille jooksul esitasid lapsed õpitud palu ning veedeti ühiselt mõnusat aega. 
14. 01 toimus aga  üritus ,,Vene keel – huvitav ja lõbus“, millel osales 46 7.-8. klassi õpilast paljudest koolidest üle Eesti. Õpilased tulid näitama ning proovima oma vene keele oskusi ja fantaasiat antud konkursi raames. Oli palju erinevaid mänge ja mõtlemisülesandeid.
Selle aasta ürituse teemaks oli vene kultuuri kõige kuulsam suveniir, matrjoška. Üritusel räägiti, et see on tekkinud Jaapani fukuruma-nimelisest mänguasjast. Tänapäeval võib matrjoška olla nii naine kui ka mees või isegi koomiksikangelane, kuid on valmistatud ikka vanade meistrite traditsioonide järgi. 
Kõige lemmikumaks ülesandeks osutuski oma matrjoška tegemine. Igaüks sai fantaasia lendu saata ning resultaadiks olid väga kreatiivsed ja vahvad tegelased: räppar, pandakaru, koolilaps ja sportlane ja poliitik. Igast konkursist võttis osa ka mõni kutsutud õpetaja või žürii liige, väites, et see näeb liiga põnev välja, et mitte proovida. 
Kõik õpetajad ja kutsutud külalised, nende seas ka Vene Keele Õpetajate Seltsi juhatuse esimees Leena Möls ja Venemaa saatkonna atašee Irina Bliznets kiitsid artelasi hea ja sõbraliku õhkkonna ning sooja vastuvõtu eest. Kõrgelt hinnati ürituse peatoimetaja TAG vene keele õpetaja Lilia Bulai, peakujundaja TAG õppealajuhataja Heli Männi ja kooli diretori Sirje Ebrali tehtud tööd.
16.01 viibis 6.c  TTÜ muuseumis näitusel „Tuled süttivad”. Seal räägiti, kuidas Eestis tehakse põlevkivist elektrit . Näitusel oli palju põlevkivi ja me saime ka ise ühe tüki põlevkivi kaasa võtta. Sai proovida palju elektrilisi masinaid.  Pärast näitust kosutati meeli värske õhuga  Männi parki.
18.01. toimus koolis emakeeleolümpiaad, millel osalenud 24 õpilasest olid  parimad 7.-8. klassidest Anita Metsküla,  juhendajaks õpetaja Kristjan Lukk; 9.-10.-klassidest Ly Marleen Valm  juhendajaks õpetaja Külli Hansen ning 11.-12. klassidest  Anneli Torim, juhendajaks  Sirly Hiiemäe.
19.01 viibis 11.b Tallinna Linnamuuseumi filiaalis, Kiek in de Köki Bastioni käikudes. Õppekäigu eesmärgiks oli suhestada ennast Eesti ja Tallinna ajalooga ning ammutada üldkultuurilisi teadmisi meie kaugemast ja lähemast minevikust. 
Et Arte gümnaasium igati uuendusmeelne kool on, see kajastub tihti ka tundides, kus kasutatakse teistsuguseid võtteid. Näiteks tegi 3.d klass kunstiõpetuses midagi tavapärasest teist - toimus digitund. Õpilased proovisid digiklassis oma kätesoavust ning tulemused olid üllatavalt vahvad.

Toimekale nädalale pani kena punkti kohtumine tuntud inimesega. 
20.01. 2017 käis gümnasistidega kohtumas endine välisminister Urmas Paet, kes rääkis tänapäeva välispoliitilistest probleemidest: Süüria sõjast, Venemaast, Ukraina kriisist, Donald Trumpist ja kuidas Eesti nendega seotud on. Gümnasistid kuulasid huviga ning võimalusel esitati ka küsimusi. 
Väljaspool koolimaja aga möllas Harju uisuplatsil 7.b. Seal maandati nädala jooksul kogenenud pinge rõõmsatesse uisurongidesse ning võiduajamistesse. Mõnusalt talvist meeleolu mõni väike kukkumine igatahes ei seganud.
Nugrid nädalad möödas, veel nugrimad ees. Kerget puna põskedele toov jahedus ja kukesammu võrra pikemaks libisenud päev toovad peagi uusi kirjutusi.
Järgmiste sule pruukimisteni!!!

Kommentaare ei ole: