laupäev, 28. jaanuar 2017

Võõrkeeltenädalast, loogilistest lahendustest, õppekäigust - TAG 23.01-27.01.2017

Rahvapäraselt algukuu nimetust hoidev jaanuari viimane õppenädal kandis endas erinevate keeltega seotud sündmusi - artelased tähistasid võõrkeeltenädalat. 
Inglise, saksa, prantsuse ja vene keelega seotu kulmineerus kontserdiga, aga eelnevalt kõigest siiski järgemööda.
Saksa päeva raames külastas Arte gümnaasiumi Austria suursaadik pr mag Doris Danler koos oma assistendi pr Anne Lauriga. Saksa keele õpetaja Lea Sillaots kirjutas külaskäigu kohta järgmist: 
"Doris Danler rääkis 11. ja 12. klasside õpilastele Austriast ja oma teest diplomaadiametini, õpingutest ja tööst erinevates Aafrika riikides ja Türgis. Suursaadik vastas õpilaste küsimustele ja võttis vastu direktori pr Sirje Ebrali kutse tassile kohvile. Kool sai kingituseks kena raamatu Viini vaatamisväärsustest. K uulamas oli veel grupp huvilisi Tallinna Saksa Gümnaasiumist.
Kolmapäeval külastas artelasi Denny, kes jutustas gümnaasiumiõpilastele Hiinast, sest ta on ise sealt
ka pärit.  12.a klassi õpilane Anna Bubnova kõneles külaskäigust: "Denny on külalisele õpetaja poolt antud inglise nimi, tema päris nimi on Yu Zhou. Ta elab juba pikemat aega Eestis ja töötab praegu firmas Betgenius, ametiks on Football Trader.
Küsiti palju küsimusi, kõik olid väga huvitatud, kuidas Denny Hiinas õppis ning kas see oli huvitav.  Lõpetuseks laulis Denny hiina keeles ning kõik gümnaasiumiõpilased laulsid talle tänutäheks eesti keeles vastu." 

Võõrkeeltenädal kulmineerus neljapäevasel päeval väga võimsa kontserdiga, kus sai kuulda  kuute erinevat  keelt. Selle kohta kirjutati järgmis: "Kolmeteistkümnest etteastest viis olid sõnalised, kaheksa lauluvormis ja Hanna Maria Rool tantsis inglise keeles. Kolmel korral  käis laval kooli ansambel.
Aleksandra Baikova, kes on õppinud juba mõnda aega jaapani keelt, tegi  jaapanikeelse sissejuhatuse Saksa keeles laulis Karis Üksvärav ja 11.a tegi nalja. Prantsuse keeles kõlas 12.a esituses surmtõsise sisuga rõõmsameelne laul „Je veux“. 
Shakespear’i 130. sonetti luges Mark Sandor Kolts loomulikult inglise keeles, Georg Linkov ja Lisbeth Boza laulsid „Stay with Me“. 
Viiel korral kõlas vene keel. Aleks Tsebõkin laulis koos Artjom Zakiroviga ja kandis omaette ette omaloomingulise pala. Aleksandr Bloki pikka luuletust „Tundmatu“, mille oli selgeks saanud Lija Mežinskaja, ilmus lavale ilmestama vene luule hõbeajastuaegne preili kübaraga. Publiku ovatsioonid pälvis õpetajate Lilia Bulai ja Anri Kivili duett „Миленький ты мой“.
Kontserdil oli külasõpilasi Tallinna Saksa Gümnaasiumist ja Jakob Westholmi Gümnaasiumi st, kust sealsed abituriendid tutvustasid hispaania keelt ja selles kõnelevaid riike." 
Meeleolud kerkisid igaljuhul kõrgustesse.
Kuid lisaks keeletamistele toimus veel muudki põnevat. Näiteks viibisid Eliise Luks, Priit Einberg ja Marta Mia Pihu 25. jaanuaril  õpetaja Madis Loorentsiga loogikaülesannete lahendamise võistlusel Merivälja koolis. Lahendati sudokut, kakurot ja ülesandeid „Lihtne nagu ABC“. Pärast pingelist võistlust oli veel üks huvitav lisaülesanne. Täpsemalt pidi tegema ühest suurest tükist erinevaid kujusid. Kokkuvõttes jäid artelased koolide arvestuses 9. kohale. 
Kõige väiksemad aga tutvusid Viimsi Rannarahvamuusemiga, kus kuulati nii mõndagi rannarahva tegemistest ning tutvuti keskkonna hoidmise ja kaitsmise põhialustega. 
Selle sissekirjutusega aga päädib jaanuar ning järgmine kanne tuleb sootumaks sudenkuusse, kuhu tulevad vabariigi aastapäevaga seotud tegemised, II trimestri lõpuponnistused ja kindlasti veel mitmeid üritusi. 
Labusaid rabelusi!!


Kommentaare ei ole: