laupäev, 18. veebruar 2017

Õpilasfirmast; festivalist; mälumängust; sõbrapäevast; raamatute kinkimisest - TAG 09.02-17.02.2017

Arte gümnaasiumi rahvas tegutseb iganädalaselt ikka väga mitmel tegevussuunal õite usinalt. Enne sõbranädalasse sukeldusmist juhtus veel paar asja. 
Näiteks  osalesid artelased festivalil “Vene laul” Pärnu ühisgümnaasiumis, mis toimus 09.02. Osavõtu kohta kirjutas õp Jefimova järgmist: "Kolmandat aastat toimunud festivali kandvaks sõnumiks oli vene laul läbi aegade, mistõttu pidi esitatud pala autor olema vene rahvusest.
Arte kooli esindasid 6.a klassiõpilane Anna Danilson ja 10. b klassi Regina Waren. 
Pärnu kooli korraldajate sõnul antud projekti põhieesmärgiks on mitmekülgselt haritud inimese kujundamine, mis avardab õpilaste kultuurilist silmaringi. Läbi vene laulu populariseeritakse õpilaste seas vene keelt ja kultuuri. Vene laulu festival on õppekava toetav kultuurisündmus, mis lisab ka õpetajatele kogemuste vahetamise võimalusi. Ühtekokku kuulati 31 etteastet.
Festivali tervitanud Pärnu abilinnapea Jane Mets soovis, et alustatu traditsioon jääks kestma. Mets toonitas, et tema sõnad kahvatuvad ilusate laulude ees."  
Samal ajal, kui ühed usinad neiud lauluhäält timmisid, olid teised usinad neiud oma vaimuteravust proovile panemas - mitmed artelased osalesid Kännukuke Raamatukogus toimunud kirjanduslikul mälumängul. Võitjaid premeeriti uudisteostega.
11.02 toimus Rocca al Mare keskuses õpilasfirmadele mõeldud üritus, millest võttis osa ka Arte 11. klasside ühendmeeskonna uurimusena sündinud õpilasfirma NEPP, mis toodab ja müüb nubluhoidjaid (kõrvaklapikotikesed). NEPP kõneles ise järgmist:  "Osavõtt oli meie jaoks uudne ja huvitav kogemus. Müüsime  kokku kümmekond kotikest, sõlmisime ohtralt tutvusi ning saime vestelda teiste omalaadsete õpilasfirmade esindajatega. 
Meie laua kujundus nagu üks hindajatest ütles, oli  põhjamaine. Kuna meie boksi kujunduses olid ainut must ja valge, siis andis puidust alus  sellele palju juurde. Kokkuvõtvalt võin öelda, et kui toimuks uuesti sarnane laat, siis oleksime taaskord kindlasti käpad.  Kõigil, kellel on võimalust sinna minna kasvõi külastajana, soovitame kindlasti minna ja kaasa võtta hea tuju!"

Selle-aastane sõbrapäev toimus aga  minionide hoo ja hip-hopiliku rütmidega. Arte väiksematel oli multifilmidest tuntud minionide teemakohane kostüümivalik ning suuremad klassid said panna selga ameerikalikult vabameelsed teksad, pluusid, peakatted jms. Toimus nii Amor-post, pildistamine sõbraga, laat kui ka õhtune playbox. Laadast kirjutas 6.b õpilane Hanna Maria Sibul järgmist:
"Arte sõbrapäeva laat oli sel aastal vägev. 
Kaks koridori oli pungil täis müüjaid ja ostjaid. Müüki tõid oma küpsetatud ja meisterdatud asju nii poisid kui ka tüdrukud neljandast kuni kahetestkümnenda klassini. 
Laadal oli kõike igale maitsele ja eelistusele. Erinevaid küpsetisi oli igal laual: šokolaadikooke, „Kirjusid koeri“, „Kass Artureid“, puuviljakebabe, kookosepalle, komme, muffineid, keekse ja
juusturulle. Müüdi ka käepaelu ja armastuse muffineid. Õpetajatest osales laadal 7.b klassi juhataja Sirly Hiiemäe, kelle klassi õpilased müüsid maitsvaid ja kiiresti kaubaks läinud küpsetisi. Ostjaid oli palju, ka kõige pisemad tulid oma koridoridest laadale uudistama. Ka õpetajad ostsid laste omatehtud küpsetisi ja käepaelu. 
Müük läks hästi, kuna reklaami tehti tantsides ja hõisates."
Tänavust Playboxi valitsesid kuuendikud. 
Parimaks nimetas žürii 6.c kava, suurima esinejate arvuga klass oli kahe etteastega 6.b ja kui niisugused nominatsioonid oleks saadaval olnud, oleks 6.a platseerunud kolmandaks, parim tüdrukartist olnuks Grete 6.b ja täpseimaks karakterijäljendajaks tulnuks nimetada Stig Rästa parodeerija.
Gümnasistid olid tänavu laisad, vaid abituriendid olid valmis meisterdanud video.
Õhtule lisasid vürtsi õpetajate bändi esinemine ja järgnev disko.
16.02 aga kinkisid kõik klassid alates neljandatest
ja lõpetades abituuriumiga raamatukogule raamatuid. Nii mõnigi etteaste oli pea sama meeleolukas kui lühinäidend suruele publikule. Arte teabekeskus tänas südamest kõiki vahvate teoste eest. 
Teovõimsale nädalale pani reede kenasti punkti, viies ennast juba mõtisklusterajale Eesti Vabariigi 99. sünnipäevale pühendatud aktuse ettevalmistustega. 
Kuigi vahel paistab petlikult soe päike, ei maksaks unustada, et sudenkuu on ikkagi tegelikult talv, mis talv.


Kommentaare ei ole: