reede, 5. mai 2017

Jalgrattapäevast; külalislektorist; ajaleheteost; näitlemisest; kevadkoristusest - TAG 02.05-05.05.2017

Viimaks ometigi päikeselisemaid kevadpäevi kohates saabub kooliaasta lõpp aina lähemale, kuid õppuritel tuleb veel tõdeda, et mõned ponnistused on teel ootamas üleminekueksamite näol. Ja kooliga seonduv kannab ikka endas asjalikkuse ja tegevuste pitserit. Mai esimene nädal möödus tihedates askeldustest, mis mahtusid nii kooliruumidesse kui ka väljaspoole koolimaja.
Hea oli teada, et Mustamäe linnaosa korraldatud jalgrattapäeval said artelased I koha.  Meie kooli võidukasse 5.klasside jalgrattavõistkonda kuulusid
Laura Õun, Kerttu Raudleht, Mihkel Ränk, Jesper Talviste,  kes pidid erinevaid ülesandeid täitma ning saavutasid parima tulemuse. Õnnitlused võitjatele.
"Orhidee emale 2017" esietendunud näidend "Igavesti noor", mille autoriks on Arte gümnaasiumi 6.b õpilane Kerdo, etendus taas ja sedakorda üritusel, mis toimus 4.mail Mustamäe keskuses  ja oli seotud  fotoalbumi "Mustamäe - vana ja uus" esitlusega. Etendus oi taas menukas ning meeleolukas. 
Et õpilased omandaksid võimalikult erinevaid teadmisi ja oskusi, on tihtikooliülesanded või koolitunnid teiseste rõhuasetustega. Näiteks koostasid  õpilased loodusõpetuse tunnis ajalehti. Rühmatööde tulemusena valmisid väljaanded erinevatel metsaelu teemadel: kinnisvara - milline metsatüüp elukohaks valida; kriminoloogia seotud ajalooga - suurim metsavargus ja jänese kadunud kübar; poliitika - valimised metsas; mood - Käbi gala ökoloodussõbralikud kleidid, intervjuu
meigikunstnikust prantsuse metskitsega ja tuntumad metsamodellid; uudiseid loomade elust,; tervis - metsa ravimtaimede kuldkäsiraamat; sport - hobune tegi ajalugu ja võitis gepardit, pole küll teada, mis alal, kuid 4 millisekundiga. Esitluse käigus kerkis mitmeid küsimusi. Mis saab müümata jäänud tiraažist? Võtsite metsa maha ja nüüd? Lehed taaskasutusse.Kas lehe hinda saab küsida eurodes, kui metsas polepangaautomaati. Või kasutada kohalikku valuutat: käbisid ja lepalehti. Tegu oli õpilastele äärmiselt köitev ja sisukas ettevõtmine.
Mai on kuulutatud MÕK-kuuks ning selle raames on võimalik kutsuda erinevaid lektoreid esinema väga mitmetel ja teistel teemadel. 7.b-le esines
TLU magistrant Oliver Hainsalu, kes kõneles küber- kiusamisest. Õpilased jagunesid alguses kolme rühma ning käis võistlus kiusamisega seotud sõnade peale  - õpilased aduvad väga hästi, mis on kius. Seejärel said õpilased ühe kiusamisega seotud artikli, mille nad pidid rühmatööna läbi arutama ja seejärel analüüsima tegevusi loetud tekstis. Õpilased said teada veebikonstaabli põhimõttest ning millal seda võimalust kasutada. 
Kooli üheks võimalikult voolavaks funktsioneerimiseks on tingimus, et kõik inimesed täidavad neile pandud ülesandeid. 6. ja 7. klasside
kevadhooleks on kooliümbruse korrastamine ning õpilased teevad seda tööd suure innu ja rõõmuga. Igale klassile on eraldatud teatud ala ning see tuleb teha enne peagi saabuvat emadepäeva korda. Mida klassid ka rõõmuga juba teinud on.
11.05 toimub koolis emadepäeva kontsert ning käivitub taaskordne koolivormilaat. Seniks aga pöidlad pihku - et kevadilm jääks püsima!!

Kommentaare ei ole: