laupäev, 29. september 2018

Spordinädalast, ilusast käekirjast, Euroopa keelte päevast, suur tunnustus Aasta Tervisetegu- TAG 24.09-28.09.2018


Septembri viimasel koolinädalal oli Arte koolipere kahesuunaliselt võimekas - mõõtu võeti spordis ja vaadati, kui kaunilt suudavad õpilased kirjutada - oli nii spordinädal kui ka ilusa käekirja nädal. Samuti proovisid artelased Euroopa keelte päeval oma teadmisi keeltest. 
Kui kõigepealt spordinädalast, kus oli tegevusi ohtralt ja tulemusi mitmekülgselt. Arte tõestas taas, et ta on tõepoolest liikuv kool. 
Ka olid  Mustamäe linnaosa koolide 3.-7. klasside meistrivõistlused murdmaateatejooksus. 3. klasside arvestuses saime 6. koha. 4. klasside arvestuses saime III. koha. 5. klasside arvestuses saime III. koha. 6. klasside arvestuses saime III. koha. Tänu väga tugevale lõpuspurdile saavutasime 7. klasside arvestuses I. koha ning võitjatele mõeldud karika, võistkonda kuulusid: Laura Õun, Kristel Rattasepp, Sille-Liis Mölder, Alisa Savostjanov, Karoliina Koolmeister, Caroline Black, Andri Veeber, Reigo Öeren, Andre Müllerson, Mario Kabanen, Arkes Oliver Kruusma, Michael Artamonenkov. 
Samal ajal, kui osad artelased tegelesid hoolsalt spotimisega, osalesid mitmed klassid Vikerraadio korraldatud keeltetundmise mängus, kus tuntud kaanonlaulu "Sepapoisid" kuulati nii horvaatia, ungari, läti, leedu, slovaki, tšehhi, prantsuse, inglise, saksa keeles. Tulemused on alles selgumas.

27.09 toimus Tallinna Koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused Nõmme Spordikeskuses. Põhikooli võistkondlikus arvestuses saavutasime III. koha (koole kokku 44) ning gümnaasiumi võistkondlikus arvestuses 8. koha (koole kokku 35). Mõlemad tulemused on väga head! 

28.09 toimus kooli võimlas 9. klassi ja gümnaasiumi noormeestele spordipäev. Võisteldi raskuse hoidmises, sangpommi tõstmises ning raskuste kandmises. Samuti toimus spordipäev 3.-4. klassidele, kes võistlesid erinevates teatevõistlustes. Kolmandikud ja neljandikud näitasid üles head spordivaimu ning sooritasid harjutusi hoolega. 
Eesti keele ja kirjanduse ainesektsioon aga pidas esmakordselt ilusa käekirja nädalat, kus kõik klassid 1.-12. kirjutasid tunnis Läti 100. sünnipäevale pühendatult läti luuletaja Astrid Ivaski luuletuse "Postkaart Riia Jurmala vaatega". Parimad tööd lähevad Kaunilt Kirjutades seinale ning võidutööd kuulutatakse välja pärast sügisvaheaega. Ning otse loomulikult osalevad selles võistluses ka õpetajad :)
Artelased alustasid 2016. õppeaastast uuendusliku tervishoiu õppesuunaga, mis on gümnaasiumisse soovijate seas ülimalt populaarne. 
Tervishoiu õppesuund on toonud koostööst Tallinna Tervishoiukõrgkooli ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga auhinna - TTK rektori Ülle Ernitsa sõnutsi on Tallinna Arte Gümnaasiumi eelkutseõpe suurepärane eeskuju ning väärib tunnustust ja tänu.  Ka artelased tänavad väga kõrgelt tunnustavate sõnade ning auhinna Aasta Tervisetegu 2018 eest.
Pildiotsingu emoticon autumn tulemus
Mihklipäevase sissekandega punkti pannes tuleb tõdeda, et järgmine kord on saabunud oktoober ja on tulemas õpetajatepäev.
Nice an fhómhair! 

Kommentaare ei ole: