laupäev, 5. oktoober 2019

Põnevaid käimasid; õpetajate päev, kaunis käekiri - TAG 30.09-04.10.2019

"Mõtted näevad paberi ja pliiatsiga kirjutatult paremad välja kui masinkirjas,"  on  kirjanik Nelson Demille öelnud. Kooli tegemised aga kajastuvad kenasti siis, kui neid masina vahendusel inimestele edasi anda. Niisiis...
Tõepoolest, artelased võtsid mõõtu kaunites käekirjadest. Kuigi võitjad pole veel teada - kümnete kirjade võrdlemine on töömahukas protsess, on TAG III korrusel avatud käekirjade näitus, kus on võimalik uurida mitmesuguseid töid.
Oktoobri esimene nädal tõi aga miteviisilist käimist põhikooli teisele astmele. 6.b klass osales Filmimuuseumi haridusprogrammis "Filmi sisse minek". Avastamist ja põnevust oli palju - vanaaegsetes filmitegemise masinate juurest kuni tänapäevase efektse hologrammi tegemise töötoani
välja. Proovida sai erinevaid filmi tegemisega seotud ameteid, katsetada ja avastada võttepaiku ja palju muudki, kaasa arvatud punasel vaibal sähvivate "välkude" paistel filmistaar olla. Õpilastele meeldis toimunud üritus väga..
Sootuks teisel toonil aga toimetas 5.d, kes ühendas oma õppekäigul Pääsküla matkarajale mitu asja - esiteks tutvus klass oma uue klassijuhatajaga; õpilased said määratleta ennast grupi liikmetena ning loodusõpetuses oli võimalik tabada raba olemust suisa sündmuskohal endal. Õppekäik oli meeleolukas, kärarikas, värvirohke ja meeldiv.
Reedel, so 04.10.2019 aga tähistas Arte õpetajaskond ja abituurium õpetajate päeva.
Esimese tunni ajal oli äärmiselt meeldiv esimesne aktus, kus iga õpetaja sai lille ja mõnusa üteluse;  kuulati väga kaunist soololaulu; vaadati
traditsioonilist videot õpetajatest; vahetati juhtkonnaga märke ning kuulati mudilaskoori laulmist.  Aktuse naelaks oli võimlasse siirdumine, kus mängite kardinavõrkpalli. Toimus kolm mängu: abituuriumi noormehed versus meesõpetajad; abituuriumi neiud versus naisõpetajad ning lõpuks mõlema eelneva mängu võitjad abituuriumi noormehed versus abituuriumi neiud, kes osava meeskonnamänguga oma kindla võidu kardinavõrkpallis ka kinnitasid.  

Päeva teisel aktusel aga tunnustati TAG õpetajaid - anti tulemusliku töö eest 5. ja 15. aasta autasu ning eelmise õppeaasta parima klassijuhataja tiitel; parima koorijuhi tunnustus ja iga õppetooli erineval põhjusel parima kolleegile antavad kiitused. Samuti oli võimalik nautida väga meeldivat saksofonikvarteti kontserti ning maitsvat sööki. Abitureindid esitasid oma nägemuse Artest Artele moodsalt mõminaräppides. 
Koolipäeva jooksul oli aga võimalik osaleda ühes omanäolises arvamismängus - õp Külli Hanseni algatusel tuli kolleegidel ja õpilastel ära arvata õpetajate noorpõlve/lapsepõlve pildid. Mäng oli väga edukas ning meeleoluline. 
Päev möödus ruttu ning tuletas kuidagi liiga kähku meelde, et kahe nädala pärast on kooliperel oodata sügisvaheaega. 

Kommentaare ei ole: