reede, 18. oktoober 2019

Muusikapäevast; külalistest; loodusainetenädalast, hõimupäevast; ettelugemisest - TAG 07.10-18.10.2019

"Inimene kui õppimisvõimeline olevus liigub tuntud minevikust tundmatusse tulevikku. Suudame minevikust kaasa võtta ainult selle osa, mis meile on tuntud, ülevaatlik, seletuse või nime saanud, läbipaistvaks ja omaseks muutunud. Nii elab minevik ehk ajalookogemus meis edasi: inimene vajab ajalugu ja arvatavasti inimene ongi ajalugu. Mida laitmatum on inimese side minevikuga, seda õppimisvõimelisem ta on," lausub Lennart Meri ühe oma tähtteose "Hõbevalgem" (ilm 1976) lehekülgedel.
Ning olgem ausad, iga kokkuvõttev blogi sissekanne on pilguheit sellele, mida möödunud kahest nädalast kaasa võtta ning lugejaga jagada.
Lennart Meri tsitaat pole valitud juhuslikkuse alusel - sellel kooliaastal on Lennart Meri olnud keskne tegelane mitmel sündmusel. Näiteks tähistati TAG-s hõimupäeva sellel aastal Lennart Merile pühendatud slaidiesitluste ja ristsõnade lahendaisega. Gümnaasiumirahvas sai mitmes asjas uusi teadmisi.
Abituuriumil oli karjääriõpetuse raames võimalik saada teavet vanglatöö kohta. 12. klassil käisid  külas vanglatöötajad Triin ja Ranel, kes
tutvustasid vanglasüsteemi, kolme Eesti vanglat ning korrakaitsjate riietus- ja kaitseesemeid. Abituriente kutsuti tasuta enesekaitsekursustele - huvi asja vastu oli ütlemata suur. 
Oktoober ei möödu muusikata. Selgi aastal oli traditsiooniline muusikapäev, kus  I ja II kooliastmele tutvustas muusika tegemise võimalusi näiteks vee ja toolijalgadega 
fantaasiapillimängija Silver Sepp. III ja IV kooliastmele aga esitasid järgmisel aastal 100 sünniaastapäeva tähistava Georg Otsa tuntud laule, natukene ka Ivo Linna repertuaari ning Elvis Presley lugusid Tallinna Muusikakeskkooli õpilased. Mõlemad kontserdid võeti vastu tugeva ja tormilise aplausiga. 
Lõimida ja põimida saab moodsas õppes mitmeid valdkondi. Toimus loodusainetenädal, kus sai asjatada erinevate tegevustega: õpetajad lasid
õpilastel lahendada loodusteemalisi ristsõnu ja kirjutada loodusteemalisi haikusid; koguti varjupaiga loomadele annetusi; peeti taaskasutatavate riiete laata; pildistati vett. 
Vaheajalejäämise reedel aga oli sobilik tegeleda ettelugemisega - II tunni ajal said artelased teada, et 151 aastat tagasi pidas 18.10.1868 Vanemuise Seltsis oma esimese isamaalise kõne Eesti ärkamisaja suurkuju Carl Robert Jakobson. Kõnekatkendi lugemine ei vajanud pikka ettevalistust, kuid pakkus infoküllaseid minuteid.
Vihmaohtra ja sügiskollase esimese kooliveerandi saabki kokku võtta ning minna põgusale puhkusele. 

Kommentaare ei ole: