laupäev, 5. detsember 2020

Kunstinäitusest; õppekäikudest, kodanikepäevast; jõuluaja algusest, tunnustusest ja ainetundidest - TAG 23.11-04.12.2020

 


"Jõulud ei seisne ainult pühadeks olemises, see on eraldi tunne," lausub novellist ja lühilugude autor Edna Ferber kord mõtlikult. 
Ning tõsi ta on, novembri lõpupäevad ja detsembri algus oma järjest lüheneva valgusega tekitab tunde, et tegelikult on pööriajani napilt jäänud ning selles valitsevad tuhanded värvingud emotsioone.
Ning hingekeelselt kõlasid ka viimase kümne koolipäev toimetused, mis tõsiküll on pidevalt varjutatud kõikidest ühiskondlikest postulaatidest.
26. november 1918. aastal võeti vastu seadus, milles meie maa inimesed esimest korda Eesti kodanikeks nimetati. Selle päeva tähistamiseks toimus artelastel täiemahuline kodanikepäev. 
Igas klassis luges 2. tunni ajal õpilane ette kodanikupäeva tutvustava teksti. Väike seltskond 9.-12. klasside õpilasi – igast klassist kolm – kogunes 6. tunni ajal aulasse traditsioonilist kodanikupäeva Kuldvillakut mängima. Teistest rohkem teadmisi ilmutas kaheteistkümnendikud.
Kuuendikud uurisid ainetunnis kodanikuõigusi, nende plakateid näeb koolimaja seintel.
Paljud klassid lahendasid ainetunnis või distantsõppel ja koos perega Integratsiooni Sihtasutuse veebiviktoriini.

Kolmapäeval, 2. detsembril avati Tallinna Arte Gümnaasiumi õpilaste kunstitööde näitus „distantsilt…’’ Kaja Kultuurikeskuses - avati seekord distantsilt. Kevad algas distantsõppega ruumilises mõttes – õpetajad oma kodus ja õpilased oma kodudes. Kunstipraktika ajal vabas õhus hoidsime kõik omavahel distantsi ning tegime värviküllaseid maastikke, mida tuleks vaadata distantsilt, sest siis hakkavad väikesed puhta värvi täpikesed elama ja hingama nagu päris loodus. Ajalise distantsiga tegime nende suviste maastike järgi talvemaastikke, olles innustust saanud esimesest lumest.
Distantsõppel tehtud fotosid distantsilt vaadates on nad tähenduselt rikkamad. Turvaliselt distantsilt saate uurida ka akendele riputatud maske ning plastikpudelitele tehtud maalinguid. Näitus on avatud kolmapäeviti kell 12:00 – 20:00 detsembrikuu lõpuni. Ja nii hiilivad vaikselt jõulud ligi.....


Kommentaare ei ole: