esmaspäev, 23. november 2020

Helkuripäevast, Aegviidust, ilulugemisest - TAG 09.11.2020-20.11.2020

"Ka pimedus liigub valguse kiirusega," lausub  Poola kirjanik Stanisław Jerzy Lec. 
Praeguses pimedas sügises tundub olevat just õige rääkida nii sellest, kui kiiresti liigub valgus või kui kiiresti läheb mööda üks koolitund (8.a klassi sõnutsi oleneb see erinevatest aspektidest); koolipäev, koolinädal, -kuu ja -aasta. Ühine otsus - väga kiiresti. Seega ongi juba jõutud sinnamaani, kus esimene trimester hakkab päädima ja üles saab kripseldada neid hetki, mis viimast kahte koolinädalat enim kirjeldavad.
Seekordne helkuripäev kandis endas endas natukene teisenemist - kui varasematel aastatel on toimunud viktoriin ja helkurijooks, siis nüüd esitati tants ja ehiti helkuripuud ning maskitatud lapsed said aulas küsimustele vastata. Õhtupoolik kulges meeleolukalt.
Novebrikuine ilulugemine on üks kindlatest asjadest, mis õp Külli Hanseni eestvedamisel toimub ja toimus seegi aasta. Õpilastele anti valida nüüdisaegse luuletaja tekste, esitatud luuletuste teemadevalik oli  rikkalik: alustades  kirjast jõuluvanale  ja lõpetades filosoofiliste mõtisklustega.  Tulemused reastusid järgmiselt: 4.-6. klass: Birgit Vingisaar; Rasmus Roostalu ja Michelle Miller; publiku lemmikud: Birgit Vingisaar ja Kristjan Vingisaar; 7.-9. klass 
Regina Kütt; Jevgeni Tšernjakov; Kerttu Raudleht
ning publiku lemmikud olid selles vanuseastmes Kerttu Raudleht ja Kätlin Kangur. 
KIK projektidega õppekäigutamist tuleb ikka ette ning Aegviidus käisid putukaid uurimas 3.b klassi õpilased, kelle klassijuhataja jutustas asjast sedasi:
"Meil oli väga tore Putukate tundmaõppimise programm (Aegviidu KIK 18.11.2020), õppisime tundma maailma kõige pikemat ja raskemat putukat, vaatlesime putukate arengust pilte, vaatlesime herilasepesa, pilte putukatest ja mikroskoobi all olevaid putukaid. Kuulasime selgitusi ja meie küsimustele vastati. Käisime rabamatkal, meile tutvustati soos kasvavaid mände, sinikat ja murakat,  teisi taimi.
Kõik õpilased said paari peale luubid ja otsisid-vaatlesid koorte all olevaid putukaid.
Meile tutvustati kattekolda ja selle eoste kasutamise võimalusi. Üks õpilane sai põlveni märjaks, sest libises. Saime juua sooja väga maitsvat teed ja sõime koolist saadud kaneelisaia. Lapsed kuulasid väga ilusasti ja hoolega, käitusid väga hästi ning olid lõbusad ning põnevil. Meil oli väga lahe reis. Paar õpilast said kaasa hiiglaslikud putukad, mis nad homme kooli kaasa võtavad ja omavahel vahetavad. Meile anti kaasa töölehed, täidame need koolis klassis ära. Kiidan oma õpilasi käitumise ja sõnakuulelikkuse eest." 
Hea on tõdeda, et üldistele koroonamonoloogidele vahelduseks kuuleb koolielus ka värskendavatest hetkedest üsnagi mitmeid asju. 
Seniks aga jällekirjutamiseni, sest uus sissekanne on juba üsna jõuluaja algusesse rihitud. 

Kommentaare ei ole: