"Masinal kirjutades kahaneb inimese personaalsus, tema isik jääb avamatuks ja emotsioon tabamatuks," ütleb tundmatu autor 1930.ndatel.
Tõesti, tänapäeval on inimestevaheline suhtlus kahanenud märkimisväärselt ja seeõttu on artelastel hea meel tõdeda, et üks kooli traditsioonidest on vähemalt kord kooliaastas vaadata ja tunnetada pliiatsit ja paberit (samas paradoksaalne, sest just masina vahendusel on TAG tegemised laiemale ilmale tuntuks saanud 😏). Ja neid tegemisi on jagunud oktoobrisse vägagi mitmel tasandil.
Nagu sellekordsest sissejuhatusest mõista, oli TAG-s ilusa käekirja nädal, mil õppurid eesti keele ja kirjanduse ainekoja eestvedamisel katsetasid parimat kirja, valides kirjutustekstiks Eesti tüvitekstide autori A.H. Tammsaare saja aasta eest esmakordselt ilmunud romaanist "Kõrboja peremees" tekstikatke ja märksid sedaviisi oma kirjakunstioskust (vt blogi esimene pilt).
Oktoobri esimesel nädalal, 05.10.2022 tähistati Eesti õpetajate päeva ja erandiks ei olnud TAG koolipere. Abituuriumi initsiatiivil mahtus sellesse päeva nii õpilaste valitud õpetajate tunnustamine, juhtkonna tunnustused mitmes vallas ning õpetajatele suunatud tegevused vahetundides, kus sai proovile panna nii tantsuoskust kui teadmisi kooli ajaloost. Huvitava näituse pani üles kooli õppejuht Heli Mänd, kelle nuku-ja mänguasja kollektsioonist oli sedakorda esitatud kooliteemaline ülevaade. Päevale pani punkti meeleolukas mustkunstietendus ja suupistelaud. Koolipere tänab kõiki korraldajaid ja osalejaid värvikate mälestuste eest.
E-tundi on võimalik jälgida siit.
20.10.2022 tähistas TAG koolipere ettelugemispäeva. Kuna saasta 2022 on pühendatud raamatukogudele, kirjutas eesti keele ja kirjanduse õpetaja Hiiemäe lühijutu "Raamatukogumamma", mille õpilased kõikides klassides 4.-12. teise tunni ajal kaasõpilastele ette lugesid.Kolmas oktoobri nädal oli pühendatud Artes vilistlastele. Endised artelased käisid tutvustamas oma valitud erialasid, kõnelesid oma eludest, valikutest ja otsustest paljudes klassides. Võimalik oli kuulata nii tõsiseid teemasid haigustest; psühholoogiatudengit; vabakutselist näitlejat; jälgida Piipi ja Tuutu; kuulata tootedisainimisest ning puitmajade ehitusest mitmekülgseid loenguid. Meeleoluka nädala lõpetas kontsert ja kohvikuõhtu. Koolipere tänab kõiki korraldajaid ja osalenud vilistlasi.
Aga et seitse nädalat sellest kooliaastast märkamatult ennast koolivaheajale pakkis, tundus uskumatult kiiresti möödunud nii õpilastele kui õpetajatele, sest õppeaastas on ju mitmeid suuri muudatusi olnud, näiteks uuenduslik paaristundidesüsteem, millega koolipäeva disainides antakse võimalusi ennastjuhtiva õppurina tõestada ja antakse õpetajatele väljakutseid oma tunde põnevamaks ja sisukamaks muuta, seda nii eesmärgistades, liikumispause tehes, tunde tagasisidestades ja mitmekülgselt nõkkivaid (blogi autori isetehtud sõna lühendist NÕK - nüüdisaegne õpikäsitus) meetodeid kasutades.
Aga head sügispausi lugejale, sest järgmised tegemised on juba hingeajased.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar