laupäev, 30. november 2019

Sportlikult; mälumängudest; karjäärinädalast, kodanikepäevast - TAG 25.11- 29.11.2019"Sportlane ei saa joosta, raha taskus kõlisemas, vaid lootusega südames ja unistusega peas," ütleb tuntud jooksja Emil Zatopek ligi 60 aastat tagasi. Tema lausungis on väga palju tõde, sest spordis tuleb sihtida mitte pelgalt tulemusrikast eesmärki, vaid ka oskust võistlustest osa võtta. Ning selles blogikandes võistlustest saabki ohtralt rääkida. Oli muidugi muudki, aga kõigest järjepanu.
Esiteks toimus Arte Kuldkala võistlus 1.- 5. klassile. Tüdrukute arvestuses viis karika koju 5.a klassi õpilane Elli Lõvi ja seda juba kolmandat
korda järjest. II koha saavutas Mari-Liis Heinaru 5.c ning III koha Anna Ivanova 5.c. Poiste osavõtt oli tunduvalt väiksem ja kuldkala viis koju Kristofer Danjuk 3.b.
Kuldkalast järgmine päev oli eriliselt tihe. Tallinna Koolinoorte meistriks jalgpallis tulid gümnaasiumi neiud. Samal päeval olid võistlustules ka korvpallurid. 8.-9.klasside arvestuses osales
Sportland 3X3 Tallinna voorus Artest 5 võistkonda. Kuulsust ja au tõid jälle tüdrukute võistkonnad. I koha saavutasid Marta Eleri Jaama 8.a, Alisa Savostjanov 8.a, Sille-Liis Mölder 8.b, Kristel Rattasepp 8.b ning III koha Kerttu Raudleht 8.a, Anette Marielle Saarne 8.a, Laura Õun 8.a, Elena Iliste 9.c.
Edasi võtsid mõõtu rahvastepalli mängijad. Kaks kuud tõsist tööd igal koolipäeval päädis hõbemedaliga 4.-5. klassi poiste Dumle rahvastepalli finaalis Narvas. Osalesid õppursportlased Karl Roland Kääramees 5.c, Robert Põldsaar 5.c, Markus Mikk Mölder 5.a, Tristan Soon 5.d, Andero Soon 5.d, Robin Juurik 5.b, Andero Kaares 4.a, Kaspar Kamdron 4.b. Neid juhendas õpetaja Aivar Villems. 
Tallinna Arte Gümnaasiumi neiud said koolinoorte meistriteks jalgpallis. TAG-i esinduskoondis võitis kindlalt Tallinna Koolinoorte meistritiitli jalgpallis. Kuldses võistkonnas mängisid Valeria Liik, Kärt Hüdsi, Sandra Pärn, Heidi Melis, Chrystal King, Žanna Smirnova, Sascya Assak, Elen Pruuli, Emilia Koger, Kristiina Heinvars, Cristina Kivisik, Mari-Ly Ola, Elisabeth Järva.
Kui tüdrukud said hulla, siis TAG noormehed heitlesid visalt ja päädisid hõbemedaliga.  Hõbemedalid ja teine koht Tallinna Arte Gümnaasiumi poeglastele. Võistkonnas mängisid Romet Matias Kivestu, Oskar Hendrikson, Egert Pootsik, Oliver Aleksander Otti, Karl Orren, Oliver Niit, Hugo Palutaja, Mihhail Kolobov, Markus Riisenberg, Roman Teljakov, Siim Leier, Ramon Smirnov, Fjodor Melehhov, Aleksander Švedovski ja Kristofer Robin Grün.  Juhendas Marko Lelov. Igatahes õnnesoovid kõikidele ja eduelamusi ka järgmisel hooajal. 
Sel nädala said karjäärinädala raames 9. klassid osa loengust "Õppimisvõimalused peale põhikooli". Külalisteks Karjäärikeskusest olid Merike Aava ja Aleksei Jermilov. Nad kõnelesid  huvitavalt erinevatest valikutest põhikooli lõpus, juhatasid, kust infot saab ja andsid ka konkreetseid näpunäiteid. Lektorid tõid välja kõik erinevad gümnaasiumi erialad ja suurelt julgustasid ka kutsekooli peale mõtlema. Kohtumine oli kasulik, andis mõtlemisainet ja sai oma tulevikuplaanide üle otsustamiseks pisut selgust juurde.
Ka toimus  kohtumine 1.b  klassi külalistunnis õpilase Rianna emaga, kes rääkis enda tööst lasteaias ja õpetas  lastele põneva mängu. Ise alles lasteaiaeast välja saanud õpilastele tulid meelde nii mõnedki vahvad tunnid. 
Karjäärinädala üks külaline oli 3.v klassis kiirabitöötaja. Väga vahva ja sõnaosav mees, kes
võitis kohe kõigi meie klassi laste tähelepanu ja poolehoiu. veel üks ametialane kohtumine oli Eesti Kaitseliidu liikmega, endise Eesti sõjaväepolitsei töötajaga. Temagi oli väga karismaatilise tegevuse esindaja ning teema oli eriti poistele väga huvitav.  Lõpetuseks sai iga laps kaitseliidult kingitusi.
Lisaks spordile ja karjäärinädalale tähistas Arte koolipere kodanikepäeva, mille käigus osalesid artelased mälumängus.   TAG-i 11. klassi esindus (J. Piirisild, M.-H. Kaar, S.-M. Halanurm, E. Kell - juhendaja A. Kiristaja) saavutas Eesti koolinoorte XVII mälumängu meistrivõistlustel Tallinna ja Harjumaa gümnaasiumide arvestuses III koha. 9.b klassi esindus (P. Einberg, K. Põldsaar, M. Tombak, O. Mõttus - juhendaja A. Kiristaja) saavutas Eesti koolinoorte XVII mälumängu meistrivõistlustel Tallinna põhikoolide
arvestuses III koha. Väga tublid mängurid igatahes ja edu ka juhendajale!
Ka 4.-6. klassid panid oma teadmised proovile - kodanikepäeva tähistamise raames toimus neil ühildatud üritus Arte õpioskuste võistluse finaaliga. Lõplikud võitjad saadakse teada jõulusissekandes.
Võõrkeele vallas toimus kosmopoliitne mälumäng. Nimelt oli 25. novemberil 7. klassi õpilastele viktoriin, kus vastati Ameerika Ühendriikide linnu Botoni, Philadelphia, New York'i ja Washington, DC' geograafiat, ajalugu ja kultuuri puudutavatele küsimustele. Linnavoorule, mis sel aastal peetakse 5. detsembril ja on meie kooli korraldada, sest toimub Arte Gümnaasiumis, lähevad Anett Arro (7.a) ja Mattias Metsaäär (7.b). Hoiame neile pöialt!
Sportlikult, karjääriteadlikult ja mälumängivalt  lõpetades ja tõdedes, et järgmisel nädalal ootavad õpilasi tundides päkapikud, tuleb kaunistada jõuluuksed ja teha 12. proovieksam eesti keeles. Just nii tihedalt läheb üks koolinädal...

Kommentaare ei ole: