laupäev, 9. veebruar 2019

Õppekäigust, võistlustest, võõrkeeltenädalast, peastarvutamisest, külalised koolis - TAG 07.01-08.02.2019

Õppeaasta teine trimester sulab sama kärmelt kui veebruarivihmadest painatud lumi. Pärast uut aastat kulgesid mõned koolinädalad suhteliselt rahulikus rütmis - las kogume hoogu, las võtame rahulikult, kuid vaiksena näivas koolielus oli lisaks õppetööle ka muud asjalikku mõlgutust ja tegevust.
Taas tõestasid meie koolinoored, et sport on meil teine hingamine - II koht Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kuulub Tallinna Arte Gümnaasiumi võistkonnale koosseisus Maarja Grünmann, Kaisa Varik, Kristina Juhkov, Hanna Sibul, Elena Iliste, Marta Jaama, Anette Saarne, Janete Kilvits, Kerttu Raudleht, Alisa Savostjanov, Kristel Rattasepp, Sille Liis Mölder ja Kätlin Kangur. Tublid, neiud, ikka usinalt korvi ja punktid tabelisse!!
Mis oleks matemaatika, kui selles mõõtu ei võetaks - peastarvutamisvõistlus Math99 toimus 30.jaanuaril. Meie koolist võtsid osa 2-12kl õpilased. Võistlusel osales 9000 õpilast üle Eesti. Võistlus toimus nutiseadmete vahendusel. Kõik
õpilased üle Eesti alustasid samal ajal arvutamisega. Toimus 3 vooru. Liitmine, lahutamine ja korrutamine. 10 kl võistkond kosseisus Joosep, Indrek, Jaagup, Martin ja Darja võitsid konkureerivaid koole igas voorus. Kõige kiiremad arvutajad olid Jaagup Kopli, Joosep Piirisild (10jp), Lija Mežinskaja(12R) ja Mihkel Tombak (8b). Sedasi siis meil nende arvutamistega ning õnne võitjatele.
Eesti keele ja kirjanduse õpetajate vaikimisi kohustuseks on alati olnud ka õpilaste teatrisse viimine. Õp Alliku õpilased käisid vaatamas Eesti Draamateatris  "Eesti matust" ja  õp Hanseni lapsed NUKU-s "Kentsaks juhtum koeraga". Õpilastele meeldisid mõlemad elamused väga, on hea tõdeda, et teatriharjumus on lastes olemas ja minekusoov suur. 
Traditsiooniliselt on jaanuarikuu viimane nädal võõrkeelsete tegevuste päralt. Sel korral loeti talveluuletusi kõikides meie koolis õpetatavates keeltes ning kahel päeval oli ka võimalus nende lindistusi II k telerist jälgida. Neljapäeval, 30. jaanuaril toimus keeltekohvik, kus õpilased tutvustaid maid, milles koolis õpitav võõrkeel on riigikeeleks.  Mõned õpilased lugesid luuletusi oma emakeeles ning meil oli huvitav kuulata kuidas kõlab itaalia, portugali ja ukraina keel.
Samuti tutvustasid aineõpetajad oma tundides aine ja ühe võõrkeelega seotud maa kuulsat inimest. 12. klasside õpilased õpetasid oma noorematele koolikaaslastele 2. klassist saksa ja prantsuse keeles veidi rääkima ja laulma.
4.d  klassi õpilased esinesid luuletustega noorema kooliastme hommikukogunemisel. Õppuritele läks võõrkeeltenädal vägagi korda ning suured tänud korraldajatele!!
Ühe osana käsitletakse õppeprotsessis kindlasti ka selliseid teemasid, mida saab kuulata väljaspool koolimaja. On toimunud mitmeid õppekäike Tervishoiumuuseumisse -gümnaasiumiklassid  käisid kuulamas/vaatamas
teadusteatri loengut nimega „Avalik lahkamine“ ja  kuulamas loengut teemal „Lein – olla olemas“.  teismelised kuulasid hoolega ning vaatasid hoolega, õppekäik pani nii mõnegi asja peale sügavuti mõtlema.
Toimus traditsiooniline lugemisvõistlus Kännukuke Raamatukogus, kus  Mustamäe koolide 7.-9. klasside õpilaste viktoriinist oli
tänavu osa võtma kogunenud kaheksa haruldase lugemisoskusega kolmeliikmelist tiimi.
Kohaletulnud olid rõõmsad ja rahul ning nõus ka tuleval aastal sama asja uuesti tegema. Osavõtjad jäid tulemusega rahule. 
2.c klass osales rahvusooper Estonia poolt
pakutavas haridusprojektis „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“. Elati kaasa Võlurmehe juhitavale etendusele ehk kuidas sünnib üks lavastus algusest lõpuni. Projekti eesmärk on läbi lõbusa mängu harida ja kasvatada muusikateatrile uut publikut. Lapsed olid rahul.
Kolmapäeval, 06.02 ja reedel, 08.02 vaatlesid meie 2.-6. klasside tunde Tallinna Heleni Kooli õpetajad. Heleni Koolis õpivad kuulmis-, kõne- ja nägemispuudega lapsed, kelle jaoks õpikeskkond ja õppevara hoopis teistsugune, kuid nad peaksid veidi pikema aja jooksul jõudma samade õpitulemusteni kui riiklikus õppekavas ette nähtud. Külaliste soov oli näha tegutsemas tavakooli õpilasi ja õpetajaid erinevate ainete tundides. 
Aga mida teha siis, kui oled robinsonilikult juba
kümme aastat üksikul saarel ja tahad, et keegi järele tuleks? Sul on küll pudel, millesse kiri sulgeda, kuid paber on muutunud peaaegu kirjutamiskõlbmatuks? Just sellisel viisil proovis 6.d suhestuda kirjanduses metsikusse loodusesse sattumise, robinsonaadi või ökokriitikaga. Õpilased kirjutasid päästekirju ning meisterdasid pudelikirju. Õpilased olid vägagi lõbusas meeleolus. Kirju sai terve pudelitäis :) 
Ees on aga ootamas sõbranädal, juttu tuleb kindlasti ka koostööpäevast ja varsti saab Eesti 101 aastaseks. Need teemad aga kirjutuvad ennast järgmistes sissekannetes.
Aga tänasesse luuvalupäeva  vahvat lugemist!

Kommentaare ei ole: