laupäev, 7. november 2020

Matkavatest õpetajatest; kostüümipäevast, kohtumisest autoriga, põnevatest hobidest, õppekäikudest: TAG 26.10-06.11.2020

"Tähtis pole mitte see koht, mida omame, vaid suund, kuhu liigume," lausub Lev Tolstoi oma valdustes liikudes. Ning artelastelegi pole mitte primaarne just koht, kus olla, vaid tegevused ja inimesed, kellega koos ollakse. Miks aga just liikumisega seotud mõttekäik valituks osutub, selgub seekordses sissekandes.

TAG on liitunud Liikuma Kutsuva Kooli programmiga, mis tähendab nii tantsuvahetunde, liikumispause tundides kui ka puhast rõõmu looduses olemisest. Sügis iseenesest pole kunagi oma loomult just rõõmsameelne aastaaeg, kuid selleaastane suhteliselt kuiv ja mitmekülgne periood pakub mitmesuunalist tegevust.

Ning kes oleks parem eeskuju andma kui mitte õpeteja. Sügispausi ajal kogunesid Arte õpetajad kehalise kasvatuse as eestvedamisel pisukesele matkale Harku metsa radadele. Et käesolev õppeaasta on LKK poolt kuulutatud „õpetaja liikumise aastaks“, siis ka meie kooli õpetajad haarasid kinni võimalusest minna ühiselt Harku metsa matkama. Rada oli küll veidi vesine, aga see ei seganud end mõnusalt tunda metsavaikuses ja tee peal juttu puhuda kolleegiga. Kõik, kes osalesid, lugesid ka oma samme ja tulid rõõmsalt õhetavatena metsast välja peale ligemale 1,5 tunnist rännakut. Peab kiitma ilmataati, kes just selleks ajaks vihmasaju seisma pani ja lasi reibastava matka teoks teha. 


KIK loodusprogrammide raames aga uudistasid erinevad klassid nii Kakerdaja raba kui Keila-Joa jõeorgu ja metsaparki. Saadi teada mitmet nii puudest kui pinnasest. Vaatamata sügisilma veidertustele jäid õpilased õppekäikudega enamgi kui rahule. 


1.a ja 1.b klass said Keskraamatukogult kingituseks Markus Saksatamme raamatu "Kade lehm ja tige lumehang". Videosilla vahendusel kohtuti ka autori endaga. Lastemuuseum Miiamilla oli lastele ette valmistanud põnevad laulud raamatu tekstide põhjal. Lapsed olid rõõmsad uue vahva raamatu üle!

TAG kunstiõpetuse ja kunstiajaloo õpetaja, noorema astme õppealajuhataja Heli Mänd on üle-eestiliselt tuntud nukukollektsionäär. Tema hobi on mitmel puhul meedias kajastatud ning kollektsiooni objekte kasutatud ka TAG erinevate sündmuste puhul toimunud nukunäitustel. Tema hobist oli juttu ajakirjas Eesti Elulood ning nukumajade kollektsioonist oli saatelõik  "Ringvaates"


Isadepäeval ja täiemahuliselt hingedeajas kokkuvõetud blogikene on loetav järgmisel korral juba siis, kui selle õppeaasta põhikooli I trimester päädib ja on võimalik  vaadata, kas ja kuidas me lähenevaks jõuluajaks valmis oleme -  ettevalmistused juba käivad 😉 

Kommentaare ei ole: